Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Opolski Turniej Gospodyń Wiejskich

Opolski Związek Kół Gospodyń Wiejskich w środę 25 listopada już po raz piąty  zorganizował Turniej Kół Gospodyń Wiejskich, w którym wzięły udział członkinie  ośmiu Kół Gospodyń Wiejskich z terenu województwa opolskiego.

Do rywalizacji w czterech kategoriach stanęło 8 Kół Gospodyń Wiejskich. Panie rywalizowały w konkursach na najlepszą potrawę, gdzie „Trufle z fasoli” przygotowane przez Samodzielne Koło Gospodyni Wiejskich w Bukowiu zrobiły prawdziwą furorę i zachwyciło członków jury.  Kobiece drużyny oprócz zdolności kulinarnych prezentowały także swoje zdolności plastyczne, muzyczne i kabaretowe.

Brak opisu obrazka

Wszystkie konkurencje obserwowała i oceniała Komisja konkursowa, a po zakończeniu prezentacji Komisja udała się na naradę. Przewodnicząca  jury ogłaszając werdykt podkreśliła, że poziom tegorocznego jubileuszowego turnieju był wyjątkowo wyrównany jednak jednomyślnie ustalono, że zwycięzcą zostaje Samodzielne  Koło Gospodyń Wiejskich z Bukowia zdobywając nagrodę w wysokości 4 000 zł.


Koło Gospodyń Wiejskich w Bukowiu powstało w 2014 roku. Obecnie liczy 31 członkiń. Koło,  mimo krótkiego okresu funkcjonowania, dobrze współpracuje z OSP Bukowie jak i Radą Sołecką Wsi Bukowie. Koło ma na swoim koncie udziały w różnych konkursach, m.in. czołowe miejsca w konkursie na najpiękniejszą „Ozdobę dla domu” organizowanym przez OZRiOS podczas narady szkoleniowej w Byczynie oraz I miejsce w Konkursie na Najpiękniejszy Wieniec lub Arcydzieło Dożynkowe  podczas Dożynek Gminnych w Lubskiej - powiedziała Magdalena Łambucka - Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Bukowiu.

 

Mariusz Jabłoński

Wersja XML