Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

WILKOWIANIE KOLĘDY

 

WILKOWIANIE KOLĘDY

 

   Zespół ludowy Wilkowianie z Wilkowa wydał swoją drugą płytę

pt. „Wilkowianie Kolędy”.

Brak opisu obrazka

Tytuł albumu Wilkowianie Kolędy” jest maksymalnie prosty i łatwy do zapamiętania. Płytę wydano w ilości 140 egzemplarzy. Na wydanym właśnie krążku można usłyszeć10 najpopularniejszych polskich kolęd i pastorałek, które niejednego słuchacza mogą przyjemnie zaskoczyć.

 

- Myślę, że ta płyta to wspaniały prezent, który może wzbogacić przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Nagraliśmy znane kolędy np. “Cicha noc”.  To dzięki hojności naszego Wójta kolejne pokolenia będą mogły korzystać z dziedzictwa kulturowego, które jest udziałem współczesnych ludzi – mówi Janina Łuczek, z zespołu ludowego Wilkowianie.

W 2005 roku w Wilkowie powstał ludowy zespół Wilkowianki. Od początku swojej działalności zespół Wilkowianki działa przy Domu Kultury w Wilkowie. Obecnie zespół funkcjonuje pod nazwą Wilkowianie. Zespół składa się z 12 osób i w  swoim repertuarze posiada głównie pieśni ludowe, patriotyczne i kościelne. Swoją działalnością promuje Gminę Wilków w przeglądach artystycznych jak również na wszelkiego rodzaju uroczystościach świeckich i kościelnych. Ciekawostką wydanej płyty jest fakt, że zasponsorował ją z własnych pieniędzy Wójt Gminy Wilków Bogdan Zdyb.
-O świąteczny krążek można pytać w kościele p.w. św. Mikołaja w Wilkowie. Fundusze zgromadzone ze sprzedaży zostaną przeznaczone na potrzeby chóru. – Jeżeli zainteresowanie okaże się duże, możemy zwiększyć ilość płyt – dopowiada Zdzisław Konefał kierownik zespołu.

 

                                                                                          Mariusz Jabłoński

Wersja XML