Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Mamo, tato - pobaw się ze mną - festyn rodzinny w ramach Powitania lata

Baner zawierający logo Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, logo stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa oraz symbol Unii europejskiej z dopiskiem Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

Działanie 413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju dla małych projektów,
tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3 ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi

Nazwa projektu: „Mamo, tato – pobaw się ze mną – festyn rodzinny w ramach Powitania lata”

W maju 2011r. Gmina Wilków złożyła wniosek na realizację zadania pn. „Mamo, tato – pobaw się ze mną – festyn rodzinny w ramach Powitania lata” w IV naborze wniosków przeprowadzonym przez Lokalną Grupę Działania Dobra Widawa. Projekt został złożony   w  ramach działania 413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju dla małych projektów, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3 ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi.

W ramach projektu zorganizowano 9 lipca 2011r. festyn w miejscowości Młokicie, na którym to zapewniono wiele atrakcji dla tych najmłodszych mieszkańców naszej gminy jak i tych starszych, m.in. odbył się pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej z Wilkowa. Poza tym przeprowadzono wiele gier i zabaw, a ich zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci maskotek. Prym wśród tańców i pląsów wiódł klaun „Kacperek”, który okazał się „duszą towarzystwa” w zabawianiu i młodszych i starszych. Ponadto każdy uczestnik festynu mógł skosztować kiełbaski z grilla, bigosu – tradycyjnie przyrządzonego, chleba ze swojskim smalcem i ogórkiem.  W ramach poczęstunku były owoce, cukierki, lody, napoje. Całej imprezie towarzyszyła 5-cio osobowa orkiestra pn. „Orion” z Mikowic, która swą muzyką wszystkim umiliła czas. Natomiast w godzinach wieczornych wszyscy zostali zaproszeni na zabawę taneczną.

Dopełnieniem całego projektu było doposażenie trzech istniejących placów zabaw na terenie Gminy Wilków. Nowe urządzenia zabawowe zostały ustawione w Młokiciu, Pągowie i Wilkowie. Ogólnie zakupiono 10 urządzeń, w tym: 2 karuzele, 2 huśtawki podwójne, 2 bujaki, 1 równoważnia, 1 zjeżdżalnia, 1 słup sprawnościowy, 1 zestaw rekreacyjny.

Dzieci z naszego terenu będą mogły aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Będą mogły trenować swoje ciało i kształtować umiejętności społeczne polegające na nauce współpracy, kreatywności.

Całkowita wartość projektu: 31 014,44  zł

Kwota dofinansowania : 18 049,04

Wersja XML