Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Konkurs kulinarny “Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Opolskie ze smakiem”

Pan Andrzej Buła, Marszałek Województwa Opolskiego, zaprasza do udziału w konkursie kulinarnym “Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Opolskie ze smakiem”.

W tym roku, ze względu na sytuację związaną z wystąpieniem Covid-19, zmuszeni byliśmy odwołać Dożynki Wojewódzkie oraz jubileuszową edycję konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. Aby jednak utrzymać ciągłość dbania o tradycje kulinarne naszego regionu, zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie on-line.

Celem konkursu jest ocalenie od zapomnienia kuchni tradycyjnej, którą pamiętamy z rodzinnego domu. Niektóre receptury odtwarzamy wiernie, a na inne szukamy nowego sposobu przygotowania i podania. Ten konkurs daje właśnie taką możliwość. Z jednej strony zachęcamy do pokazania rodzinnych tradycji kulinarnych, a z drugiej czekamy na pomysły współczesnych modyfikacji starych przepisów.

Konkurs skierowany jest do:

Do konkursu można zgłaszać DANIA OBIADOWE w dwóch kategoriach:

Zgłoszenie dania obiadowego w kategorii „Przepisy ze starych zeszytów” powinno zawierać:

Zgłoszenie dania obiadowego w kategorii „Opolskie dawne potrawy w nowej odsłonie” powinno zawierać:

Zgłoszenia wraz z załącznikami należy przesyłać w terminie do 31 lipca 2020 na adres mailowy lub pocztą tradycyjną (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego ul. Piastowska 14, 45-082 Opole z dopiskiem „Konkurs Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Opolskie ze smakiem”.

Na Zwycięzców czekają nagrody!

Lista restauracji należących do sieci Dziedzictwo Kulinarne Opolskie znajduje się na stronie internetowej www.dziedzictwokulinarne.opolskie.pl.

W razie pytań, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 77 44 82 108 i 77 44 82 109.

Załączniki:

  1. Regulamin
  2. Załącznik nr 1 do Regulaminu
  3. Załącznik nr 2 do Regulaminu

Plakat konkursu organizowanego przez Marszałka Województwa Opolskiego pt. Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Opolskie ze smakiem

Wersja XML