Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Warsztaty kulinarne w Domu Kultury w Wilkowie

 

W okresie wakacyjnym Dom Kultury w Wilkowie zorganizował po raz pierwszy warsztaty kulinarne, które zostały skierowane do dzieci i młodzieży.

Pierwsze zajęcia odbyły się już 5 lipca, na których mali kucharze uczyli się przygotowywania tradycyjnych pierogów z farszem ziemniaczano-twarogowym, doprawionym solą, pieprzem i przesmażoną cebulką. Wszystkie dzieci próbowały swoich sił przy rozwałkowywaniu ciasta na odpowiednią grubość, tak aby brzegi pierogów dobrze się sklejały. Każdy po wykrojeniu okrągłych kształtów nakładał farsz do środka i lepił swoje pierogi. Następnie każda porcja potrawy lądowała we wrzącej wodzie i gotowała się przez kilka minut. Smakołyk przypadł wszystkim do gustu i znikał z talerzy w szybkim tempie. a te które zostały, powędrowały z dziećmi do ich domów.

Widok grupy dzieci lepiących pierogi pod okiem Wójta Gminy Wilków – Bogdana Zdyba.

Kolejne warsztaty kulinarne odbyły się w 23 sierpnia, wówczas dzieci zostały zaproszone do wspólnego przyrządzania pizzy. Uczestnicy sami wyklejali ciastem swoje formy do pieczenia, a następnie nakładali wcześniej odpowiednio przygotowane, ulubione dodatki, wśród nich znalazły się: ser żółty, ser mozarella, kiełbaska, szynka, kukurydza, papryka, pieczarki. Po upieczeniu był oczywiście czas na próbowanie swoich wyrobów kulinarnych.

Widok grupy dzieci w pomarańczowych czapeczkach na, krojących produkty spożywcze na pizzę.   Widok grupy dzieci stojących przy stolnicach i obserwujących jak się wyrabia ciasto na pierogi.   Widok grupy dzieci formujących ciasto na pizzę oraz krojących składniki spożywcze.

Warsztaty przebiegały w miłej, rodzinnej atmosferze, podczas których, każdy mógł spróbować swoich sił.  Dzieci wykazały się dużym zainteresowaniem tematyką kulinarną jak również zręcznością, a także chęcią do wspólnej pracy. Wyraziły chęć udziału w tego rodzaju przedsięwzięciach w przyszłości i z niecierpliwością oczekują kolejnych zajęć kulinarnych.

Anna Trojanowska

Wersja XML